Megtalálhatták a világ valaha volt legnagyobb élőlényét
Az ősbálna letaszította a trónról a kék bálnát: 375 tonnát nyomhatott a nemrég azonosított ősbálna, a Perucetus colossus, így ez lehet a valaha volt legnagyobb élőlény a Földön.
Az ősbálna letaszította a trónról a kék bálnát: 375 tonnát nyomhatott a nemrég azonosított ősbálna, a Perucetus colossus, így ez lehet a valaha volt legnagyobb élőlény a Földön.
A kutatók szerint ha nem teszünk valamit a műanyagszennyezés ellen, hamarosan még rosszabbra fordulhat a helyzet a tengerekben.
Az esetleges atombombatesztek észlelésére használt víz alatti mikrofonok révén fedezték fel a törpe kék bálnák egy eddig ismeretlen populációját az Indiai-óceánban az ausztrál Új-dél-walesi Egyetem szakemberei.
A kereskedelmi célú bálnavadászat betiltása óta nem látott számban gyűltek össze az elmúlt hetekben a kék bálnák az Atlanti-óceánon fekvő Déli-Georgia szigetnél.
Az óceánba alámerülve lelassul a bálnák pulzusa.
Nagyon ritka, hogy kék bálna teteme épségben sodródjon partra, a csontokat a tudósok szándékosan hagyták évekig a vízben.
A bálnák eredetileg szárazföldi patás állatok voltak, majd egyre inkább alkalmazkodtak a vízi élethez.
A kék bálnák kiváló emlékezőképességükre hagyatkozva térnek vissza rendszeresen azokra a jó minőségű zsákmányt biztosító, állandó tápláléklelőhelyekre, amelyek régóta megbízhatóan kiszolgálják őket – derült ki egy új tanulmányból.
Négy tucat videojáték került tiltólistára a Közel-Keleten, azt követően, hogy két tizenéves gyerek öngyilkosságot követett el. Bár a történteknek a hírek szerint nincs köze a digitális programokhoz, a hatóságok szigorú döntést hoztak.
Megoszlanak a vélemények arról, hogy mennyire kell komolyan venni az utóbbi időben komoly pánikot kiváltó Kék Bálna nevű internetes játékot. Ha a sztori nem is (úgy) igaz, ahogy elterjedt, attól még a jelenség, hogy gyerekek magukat vagdossák, létezik. Igaz, nem feltétlenül a Bálna miatt.
A kamaszokat önpusztításra sarkalló „kihívásról” próbálja lebeszélni a rajongóit Kasza Tibi, ehelyett a Zöld elefántot népszerűsíti.
Bár kétséges, hogy már magyar tizenéves haláláért is felelőssé tehető a Kék Bálna nevű internetes játék, ám az biztos: magyar tinik is keresik az orosz oldalon ezt a tragikus kihívást. A pszichológus szerint azon kamaszok lehetnek veszélyeztetettek, akiknek nincsenek igazi barátaik, rossz családi helyzetben vannak, vagy kiközösítve érzik magukat. Beszéltünk olyanokkal is, akik megpróbálják lebeszélni a fiatalokat erről az őrültségről.